Kategoriler

Driveclub İncelemesi

Yarış türleri olarak normal yarış dışında, zamana karşı yarış ve drift bulunuyor. Zamana karşı yarışların görevinde parkuru en kısa sürede bitirmek, driftte ise en yüksek puana sahip olmak gerekiyor. Tabii sürekli de puan kazanmıyorsunuz.Puan kaybettiren bazı hareketler de var. Yoldan çıkarsanız, etrafa çarparsanız veya diğer arabalara çarparsanız puan kaybediyorsunuz. İşte bu noktada karşımıza bir sıkıntı çıkıyor. Eğer diğer arabalar size çarparsa oyun yine siz çarpmışsınız gibi sayıyor ve puan kaybediyorsunuz. Virajları güzel alıp, diğer arabalara çarpmadan geçer ve ön arabanın arkasından giderek, rüzgarı kesmesinden faydalanırsanız da puan topluyorsunuz. Oyun size bir virajın ne kadar keskin olduğunu bayraklarla anlatıyor. Eğer virajın yanındaki bayraklar yeşilse o virajı kolayca alabilir, kırmızı ise de keskin bir virajla karşılaşacağınızı görebilirsiniz. Ayrıca zamana karşı olan yarışlarda ve driftlerde oyun size geçmenizi istediğiniz rakibinizi hayalet olarak piste koyuyor ve böylece onların da neler yaptıklarını görebiliyorsunuz.

Driveclub’un akıllı cihazlar için bir de uygulaması var. Bu uygulama üzerinden kulübünüzdeki üyelerin neler yaptığına bakabiliyor ve hatta onların yarışlarını izleyebiliyorsunuz. Kendi yarışlarınızı da tekrar izleme şansı sayesinde, konsoldan uzak olduğunuz zamanlarda kulübünüzün gidişatını görmek mümkün oluyor.

Sony, PlayStation, Driveclub, PS4, Konsol, Yarış, Evolution Studios, İnceleme

Özetlemek gerekirse, Driveclub son zamanlarda çıkmış olan diğer yarış oyunları arasından sıyrılmayı başarıyor. Need for Speed’den uzun süredir beklediğimiz türde. EA’in bunca zamandır yapamadığı oyunu Evolution Studios yapmayı başarmış.

Driveclub, herhangi bir hikâye olmadan da bir yarış oyunun heyecanlı olabileceğinin kanıtı. Bir yarış oyunu almak istiyorsanız Driveclub aradığınız isim. Araç sayısı, grafikler, sürüş, çevre tasarımı gayet başarılı bir şekilde programlanmış. Ayrıca oyunu arkadaşlarla beraber oynamanın zevki de apayrı. Sizleri Fragtist kulübüne de bekleriz. Burak Akmenek ve ben oradayız.

1 2 3 4 5

Görüntülenmeler:
106
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com